single-img-twelve

Profesyonel Cilt Bakımı

Cilt bakımları, cilt kalitesini korumak ve düzeltmek amacıyla uygulanır. Ergenlik çağından itibaren iyi bir temizleme alışkanlığı kazandırılarak, ayda bir kez cilt bakımı yaptırılması önerilmektedir.
Profesyonel bir bakımla cildin uzun süre tazeliğinin ve sağlığının korunması mümkündür. Önemli olan nokta, uzman estetiysen ve doktor tarafından doğru bir cilt analizi yapılması, bakımda kullanılan ürünlerin ve işlemlerin cildin özelliklerine uygun olmasıdır.

Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

single-img-twelve

Medikal cilt bakımı temizleme, gözenek açma, siyah nokta ve yağ bezesi çıkartma, sıkılaştırma, nemlendirme ve toparlama adımları uygulanarak yapılan bir işlemdir.
Medikal cilt bakımında ilk adım cilt yüzeyini temizlemek ve ölü deriyi, ölü hücreleri cilt üzerinden arındırmaktır. Ölü hücrelerin arındırılması, alttaki taze cildin ortaya çıkartılıp daha bakım odaklı bir işlem uygulanması için önemlidir.
Bu adımlardan sonra gözenekler yumuşatılır ve genişletilir. Genişleyen gözeneklerden siyah nokta ve yağ bezeleri temizlenir. Bu işlem buhar eşliğinde yapılır ve böylece deri üzerinde iz kalmaması sağlanır. Sonrasında sterilize etme ve sıkılaştırma işlemi yapılarak nemlendirme aşaması yapılır ve medikal cilt bakımı tamamlanır.
Medikal cilt bakımında bazı serumlar deri altına emdirilir ve sıkılaştırma için ek cihazlar kullanılabilir. Uygun adımlar tamamlanır ve ciltteki ilk etki bakımı olarak başaltılır.

Profesyonel Cilt Bakımında Uygulama Periyotu Nedir?

single-img-twelve

Söz konusu işlemde uygulama aralıkları en fazla 35 günde 1 olmaldır. Eğer söz konusu işlem düzenli olarak yapılırsa ciltteki yaşlanma problemleri ciddi derece azaltılır ve kontrol altına alınır. Bu nedenle 25 günde ya da en geç 35 günde 1 uygulama yapılması önemlidir. Düzenli uygulamalarda, günlük cilt bakımına da özen gösterilir ise uygulma aralığı artacaktır.