single-img-twelve

Dudak Kontürü (dudak renklendirme)

Daha dolgun, daha canlı, daha genç ve daha bakımlı dudaklar… Böylesine kusursuz bir dudak yapısına kim hayır diyebilir ki? Tüm bu sonuçları elde etmenizi sağlayan dudak renklendirme, tamamen sizin tercihleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda, dudaklarınıza dilediğiniz dolgunluğu ve rengi verebilen bir uygulamadır Özellikle son yıllarda, ünlülerin de dudak renklendirme akımına cesurca katılması ile birlikte fazlaca popüler hale gelen bu uygulama, şimdilerde en popüler kalıcı makyaj teknikleri arasında sayılmaktadır.Her şeyden önce bilmekte fayda vardır ki dudaklarınız, 20’li yaşlardan itibaren renk değiştirmeye ve gençliğin verdiği canlılığı ufak ufak kaybetmeye başlar. Elbette 20 yaşınıza bastığınız andan itibaren dudaklarınızın artık soluk ve cansız görünmeye başlayacağından bahsetmiyoruz; ancak yaşınız ilerledikçe ve zaman geçtikçe dudaklarınızın size çok fark ettirmeden eski formunu yitirmeye başlayacağı da bir gerçek. Eğer doğuştan fazlaca dolgun ve belirgin hatlı dudaklara sahipseniz, şanlısınız; zira bu değişimler, belirtilerini sizde daha geç bir vakitte ortaya çıkartabilir. Öte yandan hali hazırda ince ve dilediğiniz dolgunluktan uzak bir dudak yapısı ile karşı karşıyaysanız, belki de dudak renklendirme uygulaması yaptırmayı düşünme vakti gelmiş demektir. Dudaklarınızın daha belirgin ve daha dolgun görünmesini sağlayacak dudak renklendirmeye dair bilmeniz gereken her şey, uzman elinden sizin için derlendi.

Dudak renklendirme nedir?

single-img-twelve

Dudak renklendirme – bazen dudak gençleştirme olarak da geçer – dudakların kendi çerçeve hattının dışına çıkmadan uygulanan bir kalıcı makyaj işlemi olarak karşımıza çıkar. Kalıcı dudak renklendirme , zamanla solan ve doğal rengini kaybetmeye meyleden dudakları çok daha parlak ve dolgun bir görünüme kavuşturmayı amaçlar. Aslında bu işleme aynı zamanda dudak gençleştirme denmesinin sebebi de tam olarak budur; zira bu işlem sonrasında dudaklarınız çok daha genç ve diri bir görünüme kavuşur.
Dudak gençleştirme nedir sorusunun cevabı, aslında talep ettiğiniz kalıcı dudak makyajı işleminde gizlidir. Örneğin sadece dudak çerçevesine bir işlem yaptırmak ve daha kalın dudak görünümüne sahip olmak istiyorsanız, dudak kontürü işlemini tercih edebilirsiniz. Gözünüze soluk ve cansız gelen dudaklarınızı renklendirmek ve canlandırmak için burada bahsettiğimiz dudak canlandırma , yani dudak renklendirme işlemini yaptırabilirsiniz. Hem kalın, hem canlı, hem de daha genç dudaklar için ise adresiniz tam dudak renklendirme işlemi olmalı. Bu işlem esnasında hem dudakların çerçevesine kontür uygulandığı gibi, içine de dilediğiniz renkte renklendirme işlemi yapılır. Böylece dudaklarınız daha büyük, daha kalın ve daha parlak bir görünüme kavuşur.
Yaptırdığınız işlem her ne olursa olsun, elde ettiğiniz sonucun mevcut dudaklarınıza kıyasla çok daha göz alıcı ve çarpıcı olacağı yadsınamaz bir gerçek!

Dudak renklendirme uygulaması nasıl yapılır?

single-img-twelve

Kalıcı dudak makyajı ve dudak kontürü, dövme işlemlerinde uygulanan yöntemler ile kısmen benzerlik göstermektedir. Dövmede kullanılan steril mikro iğneler kullanılmaktadır. Ancak dövmeden ayrılan kısım, kalıcı dudak makyajı ve dudak kontürü uygulamalarında cilt derisinde dövmede olduğu kadar derine inilmez. Ayrıca kalıcı dudak makyajı ve dudak kontürü zamanla ciltten silinir. Yani dövme gibi ömür boyunca kalıcılık sağlamaz. Bunun sebebi cilt içerisinde bulunan hücrelerin boyalar ile savaşması ve parçalara ayırmasıdır. Bu durumun vücut üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur ancak boya parçalara ayrıldığından kalıcı dudak makyajı ve dudak kontürü de silinmektedir. Bu dudak kontürü silinme süreci ortalama olarak 2 sene ile 3 sene arasında gerçekleşir. Bu sürecin uzunluğu kişinin dudak bakımı ve cilt özellikleri ile doğru orantılı olarak değişiklik gösterebilir.